Projektas pajudėjo

triusiaiSausio mėnesio gale "Gardų“ bendruomenė pasirašė  bendradarbiavimo sutartį si Baltijos paramos  fondu. Tai bus naujas projektas "Triušių ir paukščių laikytojų kooperacija ir plėtra Plungės rajone“
Iš projekto pinigų žadama nupirkti 440 triušių ir 140 vištų, gavusieji gyvūnus  jų jauniklius dovanos kitoms šeimoms.
Balandžio 10 dieną dalis būsimųjų  projekto dalyvių šeimų vyko į praktinį – teorinį užsiėmimą. "Triušių auginimas ir priežiūra“ Jis vyko Kretingos rajone Tūbausių kaime pas ūkininką triušių augintoją Vaidą Purmalį.

Ūkininkas triušių auginimo mokslų sėmėsi Ispanijoje. Ūkininkas mielai mus priėmė į savo ūkį ir  aprodė jo auginamus mėsinius ir dekoratyvinius triušius.  Atsakinėjo į visus mūsų klausimus, noriai bendravo. Ūkininkas įsirengęs centralizuotą girdimo sistemą, triušiams duoda kombinuotus pašarus. Šiuo metu turi 500 patelių: vienos jau su triušiukais, o kitos  dar besilaukiančios. Pamatėme kaip augina ir laiko narvuose triušius patinus ir pateles. Mielai papasakojo kaip pasigaminti narvus,  paskolino šėryklos pavyzdį. Gegužės mėnesį planuojamas pirmasis triušių pirkimas  nuo ūkininko Vaido Purmalio. Išvykos metu aplankėme kalvariškį Albertą Rimkų gyvenantį Kalniškių kaime, kuris taip pat augina triušius.

"Gardų" bendruomenės projekto lyderė Živilė Žvirzdinienė