Projektas Leader-11-Plungė-01-016 „Informacinio centro ir poeto V.Mačernio muziejaus remontas“ jau baigtas.

 IGP23441987 metais buvusios Žemaičių Kalvarijos bibliotekos suremontuotoje senoje kaimo troboje antrame aukšte įrengtas poetui Vytautui Mačerniui skirtas muziejus. Jo ekspozicija pasakoja apie tragiško likimo lietuvių poeto, gimusio Žemaičių Kalvarijos seniūnijos Šarnelės kaime ir ten palaidotam, gyvenimą ir kūrybą. Ten vietą rado ir autentiški poeto kambario baldai. 1993 m. bibliotekai išsikėlus į kitas patalpas, pastatas keitė savininkus, bet visą laiką antrame aukšte esantis poeto muziejus buvo labiausiai lankoma Žemaičių Kalvarijos vieta. Muziejaus išlaikymui lėšų nebuvo skiriama, jis išlaikomas muziejų lankančių turistų lėšomis. Pastatas nė karto nebuvo remontuotas, bėgę dešimtmečiai padarė savo, todėl apsilankantys poeto gerbėjai iš visos Lietuvos ir daug svečių iš užsienio vis dažniau pastebėdavo, kad muziejaus pastatui reikia remonto: matė kiaurus langus, supuvusias sienas ir varvantį stogą. Tai mus labiausiai ir skatino imtis šio projekto.


Suremontavome pastatą, įrengėme šildymą, pakeitėme langus, duris, stogą – pastatas tapo neatpažįstamas. Dabar galima bus atnaujinti ir praplėsti ekspoziciją. 2016 metais minėsime poeto gimimo 95-metį. Mūsų bendruomenė „Gardai“ aktyviai įsilies į šį renginių srautą.
Kasmet vis daugiau Lietuvos žmonių, o ypač moksleivių, domisi Vytauto Mačernio poezija, todėl šis muziejus yra reikalingas. Žemaičių Kalvarija neturi savo miestelio muziejaus, o eksponatų yra sukaupta, taigi tokio muziejaus atnaujinimas tapo realybe. Sena bendruomenės svajonė – turėti Žemaičių Kalvarijoje informacinį centrą, kuriame būtų sukaupta visa informacija apie mūsų miestelį. Jame dirbtų savanoriai. Atvykusiems turistams ši paslauga yra reikalinga. Muziejus būtų išlaikomas atvykstančių turistų aukomis.
Suremontavus pastatą, atnaujinus V. Mačernio muziejų, įkūrus Žemaičių Kalvarijos miestelio muziejų, įsteigus informacinį centrą, atsiras šiuolaikiškas ir atviras naujovėms kultūros židinys Žemaičių Kalvarijoje, kuris kviestų ne tik kalvarijiškius, bet ir visus Lietuvos žmones susipažinti su mūsų istorija, sušilti nuo čia besirenkančių žmonių dvasinės šviesos, trumpam pasislėpti nuo pilkos kasdienybės, susitikti su bendraminčiais.

 IGP2317  IGP2320  IGP2324  IGP2326  IGP2330  IGP2335  IGP2339  IGP2346  IGP2355  IGP2357  IGP2366